Na co si dát pozor při zařizování cestovního pojištění?

DOPORUČENÍ: Sháníte kvalitní funkční prádlo? Pořiďte si SKINS!

Nezáleží na tom, jakou zemi se chystáte navštívit. Vždy je nutné si uvědomit, že každý výlet (třeba i jen na několik dní) je poměrně velkým rizikem. Nikdy nevíte, co se na cestě může stát. Nemusí to být ani vaše vina a rázem budete potřebovat lékařskou péči, za kterou se hodně draze platí.

Potkat vás mohou i takové nepříjemnosti jako ztráta zavazadel či cestovních dokladů. Obrana proti všem těmto věcem je jediná – zařídit si dobré cestovní pojištění. Poradíme vám, jak vybrat to nejvýhodnější.

Co vše musí být v pojištění zahrnuto

Všechny české pojišťovny nabízí podobné formy cestovního pojištění, které se ale od sebe výrazně liší cenou. Je ale třeba vědět, že vyšší cena cestovního pojištění se rozhodně nerovná vyšší kvalitě.

Pokud vybíráte pojištění, je třeba si umět jednotlivé nabídky porovnat. Pojistka by měla odpovídat vaším aktivitám. Nejdříve si tedy uvědomte, co vše budete na dovolené dělat. Jiná cena a podmínky jsou při klasické či aktivní dovolené, při pracovní cestě apod.

V první řadě je nutné sledovat výši pojistného plnění při ošetření v nemocnici. Pojistka by také měla zahrnovat náhradu za pobyt v nemocnici. Dobré je si zařídit i úrazové pojištění.

Při delších cestách se také vyplatí pojištění proti ztrátě zavazadel a dokladů. Určitě je dobré mít uzavřené pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví nebo majetku.

Kde koupit nejvýhodněji?

Pojišťovny aktivně nabízejí cestovní pojištění online. Abyste našli to skutečně nejvýhodnější, je dobré si nabídky porovnat – využít můžete speciální srovnávače nebo kalkulačky. Při sjednání online nabízí většina pojišťoven i nižší ceny a další výhody. Je také vždy lepší, pokud pojistíte dohromady celou rodinu – v tomto případě jsou téměř vždy poskytovány slevy.

DOPORUČENÍ: Máte rádi müsli? Ochutnejte müsli Jordans!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *