Nádherné místo pro dovolenou jen pár set kilometrů od domova

DOPORUČENÍ: Sháníte kvalitní funkční prádlo? Pořiďte si SKINS!

V poslední době zjišťuji, že už mě při plánování dovolené ani moc neláká návštěva přímořských letovisek a sluncem zalitých pláží. Podstatně raději vyrážím na místa, která lákají úplně jiný typ lidí. Sám mám rád jakoukoliv aktivitu a nevadí mi tedy vůbec představa dovolené, kterou strávím na tůrách nebo při poznávání krásné přírody.

Za těmito zážitky přitom nemusím cestovat ani nikterak daleko. Dostane se mi jich například už v sousedním Slovensku, které jsem právě z tohoto důvodu v posledních třech letech navštívil dokonce pětkrát.

Na svou první návštěvu Slovenska nikdy nezapomenu

Když jsem poprvé navštívil Vysoké Tatry, naprosto mě uchvátily. Byl jsem v nich na týden a užíval jsem si nádherného počasí  a navštívil jsem si taková místa jako Štrbské pleso či Lomnický štít. Co mě ovšem dostalo asi nejvíc a na co nikdy nezapomenu, byl tento zážitek.

Ráno jsme s přáteli vyrazili od chaty, kde jsme byly celou dobu ubytováni, a ani ne sto metrů od ní jsme narazili na obrovského jelena. Původně jsme si mysleli, že jde o nějakou souchu, jelikož se nacházela nedaleko jakéhosi muzea týkajícího se tatranské přírody.

Ovšem to by se onen jelen nesměl ve chvíli, kdy jsme od něj byli asi pět metrů, rozejít směrem k silnici. Byli jsme docela v šoku a bylo nám jasné, že tohle se nám ve volné přírodě už nejspíš nikdy nestane.

Některé zážitky se už nikdy nezopakují…

Byť jsme se s příteli na Slovensko vydali od té doby ještě čtyřikrát, nikdy se nám už nepoštěstilo zažít něco takového. Ovšem je pravda, že nikdy už jsme tam nabyli za tak pěkného počasí a v takové době, kdy by se nám něco takového mohlo poštěstit. Ovšem naposledy tam určitá šance byla.

Navštívili jsme Slovensko totiž začátkem ledna, kdy se lesní zvěř občas k městům či vesnicím stahuje. Měli jsme totiž v plánu oslavit tam už nový rok, ale bohužel všechny chaty na Silvestra už byly obsazeny a slavili jsme tedy začátek roku nového trochu později.

Při procházkách po okolí jsme sice ve sněhu našli nějaké stopy, ale na osobní kontakt už nedošlo. Máme ale v plánu pokoušet se o to i v dalších letech.

Také vás oslovilo Slovensko?

Stalo se vám někdy něco podobného nebo se na poznávání Slovenské přírody teprve chystáte? Rozhodně vám návštěvu našich východních sousedů doporučuji, protože i když nezažijete to co my, můžete si užívat nádhernou přírodu, procházky po vysokých kopcích a nezapomenutelné nádherné výhledy, které vám dovolenka na přinese.

DOPORUČENÍ: Máte rádi müsli? Ochutnejte müsli Jordans!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *