Domů Rady a Tipy Co je vlastně nejlepší jíst? Jídelníček, jak zhubnout bez počítání kalorií, aniž...

Co je vlastně nejlepší jíst? Jídelníček, jak zhubnout bez počítání kalorií, aniž byste si to uvědomovali

0

Hubněte bez toho, abyste si uvědomovali, že to děláte. Máme pro vás zaručený recept přímo od zkušeného fitness trenéra na to, co pomáhá nejvíce!

Chtěli byste zhubnout nějaké to kilo, ale odrazuje vás to, že byste museli počítat kalorie a vážit potraviny? Máte obavy z toho, že by vám trvalo dlouho nastudovat to, kolik vlastně máte čeho jíst, a zda by se vám vůbec podařilo nastavit příjem správně, když existuje tolik článků, pouček, doporučení a informací o tom, co je vlastně NEJLEPŠÍ JÍST? Většina článků a diskusí tvrdí, že jediný způsob, jak redukovat, je počítání kalorií (a samozřejmě vynechání sacharidů … a zcela rozumím tomu, že toto prostě není pro každého.

Jste ale proto odsouzeni k tomu, že vám vaše kila navíc budou dělat společnost navěky? Kdepak! Chcete-li redukovat váhu, a přitom nebýt otrokem váhy a kalkulačky kalorií, mám pro vás dobrou zprávu! Základním předpokladem pro redukci tuku je být v kalorickém schodku tedy přijímat méně kalorií, než vydáte. Jak to ale dosáhnout bez počítání kalorií? Redukovat můžete i bez toho, abyste cokoli počítali, stačí se držet několika pravidel, které si představíme v dnešním článku.

Řekneme si, jak ovládat hlad, jak se vyhnout konzumaci skrytých kalorií, než odhadovat porce a jak se vlastně stravovat jako ti, kteří své makra mají přesně spočítané, ale bez jakéhokoliv vážení a počítání. Přesto však taková redukce bude vyžadovat určitý pořádek a disciplínu, ale věřím tomu, že společně s pravidelným tréninkem to pro vás bude naprosto hračka ovládnout!

TIP Č. 1 – dostatečná hydratace (pomocí ne-kalorických nápojů)
Pití čisté vody a neslazených čajů může být nejlepším pomocníkem vaší redukce, ale pouze ve chvíli, kdy budete pravidlo dostatečného pitného režimu dodržovat pravidelně a po dlouhou dobu. Pojďme se podívat na to, jak vlastně voda ovlivňuje to, že můžeme přijímat méně kalorií.

VODA a pocit plnosti
Žaludek signalizuje pocit plnosti podle objemu toho, co konzumujete, ne podle množství kalorií, které daná potravina má. Vysvětlíme si to na příkladu – je mnohem snazší a rychlejší sníst plné pytlík bramborových lupínků nebo tabulku čokolády, než do sebe natlačit posledních pár růžiček vařené brokolice či jiné zeleniny, která vám leží na talíři, že? Dobře, když pomineme fakt, že možná nepatříte mezi nejlepších kuchařů a jídlo nechutná zcela dobře, zelenina je z přibližně 90% tvořena vodou. Imaginární počítadlo objemu potravy v žaludku mnohem lépe reaguje na vodu a živiny přijaté díky konzumaci zeleniny, než na těch pár drobků, které do sebe naházíme v podobě sáčky chipsů. Zelenina nás tedy zasytí mnohem více, ačkoli kalorický příjem bude možná ani ne poloviční než z kapes brambůrků, po kterých budete mít za chvíli hlad. A je to je ROZDÍL!

VODA a pocity hladu
Je navíc dobře známo, že v době, kdy máte pocit žízně, už vlastně procházíte dehydratací. K projevům dehydratace patří podrážděnost, únava, špatná koncentrace a také můžete pozorovat zhoršení sportovních výkonů. Navíc, když jsme dehydratovaní, může vznikat mylný pocit hladu, který potlačuje potřebu žízně a v důsledku toho může přijít nutkavá potřeba se najíst, i když jste dojedli před pár okamžiky. Nedostatečný příjem vody může být skutečně důvodem, proč máte i po vydatnějších jídlech za chvíli znovu hlad. Znáte pořekadlo „hlad je převlečená žízeň“? Ještě, než se pustíte do konzumace jídla, zkuste vypít asi půl sklenice – skleničku vody, mohlo by to být dobrou strategií pro omezení příjmu kalorií navíc a rychlejšího navození sytosti. (P.s. neříkám, abyste před každým jídlem vypili galon vody a potom nemohli jíst, jděte do toho s rozumem)

KOLIK TEDA VODY VLASTNĚ PÍT?
Optimální příjem vody je ČISTĚ subjektivních VEC. Přesto však není v pořádku pít méně než litr – litr a půl denně. Potřeba příjmu tekutin roste, pokud jste aktivní, nebo se pohybujete v teplém prostředí, či při vysokých venkovních teplotách. Pokud je váš příjem tekutin velmi pod hranicí přijatelného, ​​nezvyšujte příjem jednorázově! Začínejte příjem navyšovat postupně a dejte tělu (a močovému měchýři zejména) možnost se na vyšší příjem vody adaptovat.

TIP Č. 2. NEPIJTE SVÉ KALORIE!
Pokud to s redukcí myslíte vážně, měli byste se rozloučit s konzumací sladkých sodovek, džusů, smoothieček a také lattéček a dalších kávových specialit, ať už s přidanými sirupy nebo s pořádnou dávkou šlehačky na vrchu.

BEZ KOMENTÁŘE

Exit mobile version