5 základních vitamínů a minerálů, které jsou klíčové pro ženské tělo

on

|

views

and

comments

V záplavě informací, reklamy a multivitaminů lze snadno ztratit v tom, co je pro ženské tělo doslova základem. Proto pokud toužíte po zdravém těle, nerezignujte na pětici základních složek, které vaše tělo bude potřebovat prakticky na denní bázi.

vápník

Základní stavební prvek kostí. Obvykle tvoří více než 1% tělesné hmotnosti žen. I to ukazuje, jak je pro ženské tělo důležitý. Jeho ztráta hlavně po menopauze způsobuje osteoporózu a mnoho dalších zdravotních problémů. Proto je důležité ho doplňovat. Ideálně v přirozené formě. Nejvíce ho mají mléko, sýry, mák, chia semínka, sezam, tvaroh, jogurty.

vitamín B6

Jde o vitamín důležitý hlavně pro zdraví srdce, pocit dostatečné energie během dne, a podporu nervového systému. Některé studie uvádějí, že starší lidé mohou potřebovat více vitamínu B6, jako jsou současné doporučené hladiny. Tento vitamín si nejlepší doplníte ze živočišných produktů jako maso, drůbež a ryby, které patří k nejbohatším zdrojem vitaminu B6.

železo

Extrémně důležité pro život červených krvinek. Problémem je, že krvácením ztrácí tělo železo a proto má mnoho žen se silnou menstruací právě problém s jeho nedostatkem. To způsobuje častou únavu, bledost v obličeji a pocit nedostatku energie. Železo se nachází v potravinách, jako je maso, drůbež, ryby, špenát, mořské plody, brokolice, ale i čokoláda.

vitamín D

Je považován za vitamin dobré nálady a v současnosti se mu připisuje velký význam jako ochránci těla před onemocněním na COVID-19. V lidském těle má mnoho funkcí, ale problém je, že tento vitamin není zcela jednoduché získat. Tělo si ho umí „vyrobit“ ze slunečního záření, nachází se v tučných rybách, ale například i v houbách, které byly pěstovány volně v přírodě na slunci. Vitamín je pro ženy extrémě důležitý i proto, že podporuje vstřebávání vápníku a tím pomáhá snižovat úbytek kostní hmoty a riziko zlomenin. Hlavně v období klimakteria.

vitamín B12

Kromě jiných důležitých funkcí potřebný k produkci červených krvinek, tvorbu a obnovu DNA, odstraňuje únavu a upravuje trávení. Říká se mu také vitamín věčného mládí. Problémem s jeho příjmem mohou mít hlavně vegani, protože se hojně vyskytuje v mase, mléce a vejcích. Alternativou v takovém případě jsou nápoje a jídla obohacené o tento vitamín. Rozhodně ho však ke zdravému životu každá žena potřebuje.

Share this
Tags

Must-read

Z toho množství kalorií se Vám zatočí hlava! Sušené kousky banánu či jablka jsou hotovou bombou

Sušené kousky ovoce uklidní naši touhu po sladkostech, třeba se však zamyslet i nad tím, kolik ovoce sníte a kolik kalorií tím tělu dodáte. Zakousnout...

Trápí vás nachlazení? Tyto domácí recepty zabírají okamžitě

Může jít o obyčejné nachlazení nebo virózu, ale i ty umí znepříjemnit dny i týdny. Proto pokud si chcete zkrátit pobyt v posteli a...

5 základních vitamínů a minerálů, které jsou klíčové pro ženské tělo

V záplavě informací, reklamy a multivitaminů lze snadno ztratit v tom, co je pro ženské tělo doslova základem. Proto pokud toužíte po zdravém těle,...
spot_img

Recent articles

More like this