Podle čeho vybírat kancelářskou židli, abyste s ní byli plně spokojeni?

on

|

views

and

comments

Také jste se ocitli v situaci, kdy trávíte díky home office spoustu pracovního času doma u PC? Tak to by vám neměla chybět dvojice – kancelářská židle a kancelářský stůl. Stejně tak je možná potřebujete kvůli tomu, že dítko dorostlo do věku, kdy si píše úkoly samo v pokojíku, kde je pracovní židle a stůl také potřeba. Ať je to tak či tak, zde je několik indicií, které vám napoví, zda je daná kancelářská židle kvalitní, nebo ji raději nechat v obchodě.

Nastavitelnost výšky sedátka, područek a zádové opěrky

Každý máme trochu jinak rostlou postavu. Někdo je vyšší, jiný nižší, někdo má delší nohy, jiný má naopak kratší nohy a delší trup, jiná je i délka rukou… Proto je dobré, když má kancelářská židle nastavitelných co nejvíce jejích částí. Základem je výška sedátka, sklon zádové opěrky. Když lze nastavit i výšku područek, hlavové opěrky nebo sklon sedátka, je to příjemný bonus.

Ergonomické tvarování

Aby se vám dobře sedělo i po celou pracovní dobu, kancelářské křeslo by mělo být správně tvarované. Vhodné jsou mírně vyvýšené okraje sedadla i z okraje zádové opěrky.

Samozřejmostí by měl být prodyšný materiál, který zajistí pohodlné sezení i při velmi teplém počasí.

Stabilní konstrukce pro vyšší zátěž

Ideální je mít kancelářskou židli s kovovou konstrukcí, u níž si budete jistit, že unese i vyšší váhu. Zároveň musí být dostatečně stabilní. Pokud má kolečka, která jsou velmi praktická pro ty, kdo od stolu popochází pár kroků k tiskárně, pro šanony, do šuplíku pro kancelářské potřeby… Kolečka vám ušetří spoustu vstávání, usedání a kroků. Je ale dobré, když jsou kovová, tedy s kovovými středy. Pokud víte, že budete jezdit po koberci, volte větší průměr koleček.

Kvalitní a spolehlivé kancelářské židle najdete na www.hawaj.cz. Nahlédněte a vyberte si tu, která se vám bude nejvíce líbit.

Share this
Tags

Must-read

Spinely, přehlížená krása, která se dostává do popředí

Odborník by spinel popsal nejlépe tak, že se jedná o krychlový minerál náležející do skupiny spinelidů. My ostatní se necháme okouzlit hlavně četnými barevnými...

Podle čeho vybírat kancelářskou židli, abyste s ní byli plně spokojeni?

Také jste se ocitli v situaci, kdy trávíte díky home office spoustu pracovního času doma u PC? Tak to by vám neměla chybět dvojice –...

Utište své bolavé svaly s hořčíkovým olejem nejvyšší kvality

Kdo z nás by neznal bolest svalů? Alespoň tu a tam se s ní setká každý z nás. Někdy své svaly namůžeme při sportu, jindy při práci,...
spot_img

Recent articles

More like this