Z toho množství kalorií se Vám zatočí hlava! Sušené kousky banánu či jablka jsou hotovou bombou

on

|

views

and

comments

Sušené kousky ovoce uklidní naši touhu po sladkostech, třeba se však zamyslet i nad tím, kolik ovoce sníte a kolik kalorií tím tělu dodáte.

Zakousnout se do kousků sušeného banánu, jablka, meruňky či ananasu se nám může zdát v případě nouze lepší volbou, než sáhnout po kalorických bombách jako jsou různé tyčinky či jiné snacky. Ale pozor! Ačkoliv sušené kousky ovoce uklidní naši touhu po sladkostech, třeba se zamyslet i nad tím, kolik ovoce sníte a kolik kalorií tím tělu dodáte.

Sušením ovoce se výrazně snižuje obsah vody v ovoci. To ale znamená, že ostatní složky jsou přítomny v koncentrované formě. Platí to i pro fruktózu, kterou ovoci obsahuje. Sušené ovoce je právě proto vlastně malou kalorickou bombou, i když tělu dodá i jisté množství vlákniny či vitamínů.

Nevěříte? Zde je srovnání! Zatímco 100 gramů čerstvých jablek obsahuje cca 55 kalorií, 100 gramů sušených kroužků jablek má 243 kalorií – to je téměř 5-násobně více. S příjmem sušeného ovoce to proto netřeba přehánět a zcela postačí, když jeho denní pojídání „stop“ na hodnotě 25 gramů.

Perfektní snídaně? Pokud počítáte kalorie, tento pohár se vám zlíbí
Zvláště vysoká čísla, co se kalorií týče mají banány – na 100 g sušených banánů je to 250 kalorií, u brusinek je hodnota ještě o něco vyšší – šplhá se na 308 kalorií. Velmi podobné hodnoty šplhající se k 300 kaloriím tělu přináší i 100 g rozinek či datlí. Sušené ovoce tak není vhodné pro lidi, kteří se pokoušejí o nízkosacharidovou dietu.

Share this
Tags

Must-read

Z toho množství kalorií se Vám zatočí hlava! Sušené kousky banánu či jablka jsou hotovou bombou

Sušené kousky ovoce uklidní naši touhu po sladkostech, třeba se však zamyslet i nad tím, kolik ovoce sníte a kolik kalorií tím tělu dodáte. Zakousnout...

Trápí vás nachlazení? Tyto domácí recepty zabírají okamžitě

Může jít o obyčejné nachlazení nebo virózu, ale i ty umí znepříjemnit dny i týdny. Proto pokud si chcete zkrátit pobyt v posteli a...

5 základních vitamínů a minerálů, které jsou klíčové pro ženské tělo

V záplavě informací, reklamy a multivitaminů lze snadno ztratit v tom, co je pro ženské tělo doslova základem. Proto pokud toužíte po zdravém těle,...
spot_img

Recent articles

More like this