Spinely, přehlížená krása, která se dostává do popředí

on

|

views

and

comments

Odborník by spinel popsal nejlépe tak, že se jedná o krychlový minerál náležející do skupiny spinelidů. My ostatní se necháme okouzlit hlavně četnými barevnými odstíny.

V tomto směru vynikají hlavně červené spinely, považovány dokonce bývají za jedny z nejkrásnějších červených kamenů vůbec. Směle se vyrovnají i svým vzácnějším „kolegům“. Starověké spisy o nich dokonce hlásaly, že se jedná o dcery rubínu.

Dnes již díky moderní vědě víme, že rozdíly zde přece jen jsou. Rubíny jsou tvrdší a opticky dvojlomé. To milovníkům krásna nikterak nepřekáží, spinely jsou natolik úžasné, že se dokonce dočkaly zasazení do britské královské koruny.

Ovšem pozor, škála barev je mnohem širší a sahá od oranžové, přes růžovou, až k purpurové a modré, nebo dokonce černé. Některé kameny mohou dokonce vykazovat asterický nebo alexandritový efekt.

Chcete se přečíst více o dalších zajímavých tématech, špercích, módě nebo drahých kamenech? Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst jak slavit narozeniny nebo třeba citáty o lásce.

Share this
Tags

Must-read

Svatba v exotice, co všechno si musíte uvědomit, když se nebudete brát v Česku

Romantická žádost o ruku na dovolené má svoje kouzlo. A mnozí „dotáhnou“ tuto líbivou vizi ještě dál: Proč se také brát v exotice? Co...

Spinely, přehlížená krása, která se dostává do popředí

Odborník by spinel popsal nejlépe tak, že se jedná o krychlový minerál náležející do skupiny spinelidů. My ostatní se necháme okouzlit hlavně četnými barevnými...

Podle čeho vybírat kancelářskou židli, abyste s ní byli plně spokojeni?

Také jste se ocitli v situaci, kdy trávíte díky home office spoustu pracovního času doma u PC? Tak to by vám neměla chybět dvojice –...
spot_img

Recent articles

More like this