Tři životně důležité rozhovory matky s dcerou: Dovedou je k sebevědomí, odolávání tlaku a k nalezení si vášně

on

|

views

and

comments

Vztah matka a dcera je v životě každé ženy něčím výjimečným. Můžete jí toho tak mnoho předat. Díky těmto třem důležitým rozhovorem její dáte do života sebevědomí, odolnost vůči tlaku vrstevníků a ukážete jí, v čem tkví její vášeň.

Budování sebeúcty a odolnosti u našich dívek je klíčem
V každém čase čelí mladé dívky mnohým tlakem. Kdysi byl jedním z nich fakt, že si museli najít vhodnou partii a vydat se mladé, založit rodinu a být dobrou hospodyňkou a paní domu. Dnes je takový scénář ve vyspělých společnostech sice dost pasé, zato na ně číhají jiné tlaky společnosti. Jak informuje portál graziadaily.co.uk, časopis Science uvedl, že již 6-leté dívky v sebe a svou jedinečnost nevěří. Že jisté činnosti nejsou pro ně, protože si prostě myslí, že nejsou dostatečně hezké či moudré: „Kromě toho narůstají obavy z rostoucí úrovně duševních poruch, s nimiž se setkávají mladé dívky, a proto je důležité, abychom si našli čas na konverzaci s nimi a směřovali je, aby se stali svými nejlepšími já. Budování sebeúcty a odolnosti u našich dívek je klíčem k tomu, abychom jim pomohli zorientovat se ve vztazích, v práci, ve škole i mimo ni, „vysvětluje zmíněný časopis.

sebevědomí
Některé dívky jsou prostě zakríknutejšie než jiné. Neumí se rychle zorientovat, najít si snadno kamarádů, neodváží se zkusit nový koníček … Proč? Protože mají pramálo zdravého sebevědomí. No to v nich můžete probudit a povzbudit růst. Jak? Tak, že jim budete připomínat, že nezáleží na tom, zda vyhrají nebo prohrají, důležité jsou zkušenosti a to, že to „cokoliv“ alespoň zkusili. Že dokáží vyjít ze svých komfortních zón. Nejlepší je začít jí to říkat už od miminka, když se učí chodit a padá. Pak jí připomínejte, aby se zaměřila na své přednosti. Můžete ji požádat, aby napsala tři věci, ve kterých je podle sebe dobrá. Ať si tento papír uloží do bezpečí a vždy, když bude cítit přesný opak, ať si připomene, v čem tkví její síla.

vrstevnice tlak
Jak jsme zmínili výše, ne všechny si snadno hledají přátele a zapadnou mezi ně. Někdy jsou kvůli tomu ochotné udělat cokoliv, aby patřily k té vyvolené skupině vrstevníků ze školy. Nastává ten moment, kdy dělají věci pod tlakem ve snaze zalíbit se. Jinak řečeno podléhají tlaku vrstevníků. Zde se vytváří prostor na to, aby matka dceři vyjasnila rozdíl mezi zdravými a nezdravými vztahy. Zeptejte se například dcery: „Mám ze sebe dobrý pocit, když jsem s touto osobou?“ Pravdou zůstává, že pokud se rozhodneme tolerovat negativní nebo nezdravé chování, může to mít vliv na naši sebehodnoty. Naše dívky musíme posilovat v tom, aby respektovaly vlastní sebehodnoty. Pokud ji budou mít, pak se nenechají ovlivňovat jinými.

Přeměna jejich vášní na možnosti
Všechny dívky sní o tom, kým a čím by chtěli být, když jednou vyrostou: „Profese, po kterých touží už od mládí, jsou často těmi, které vidí ve svém bezprostředním okolí. Takže ukazování dalších nápadů, koníčků a sportu jim rozšíří sféru, „informuje portál dále. Třeba jim však připomínat i to, že nemohou být dokonalé a stoprocentní ve všem. Že je třeba se zaměřit na věci, které je činí šťastnými, ve kterých vynikají. Musíme aktivně podporovat vášně našich dívek. Povzbuzujte své dívku, aby zkoušelo nové věci, a sledujte jak se jí oči otevírají do světa možností.

Myšlenka na závěr … Chvalte jejich úsilí, ne výsledky.

Share this
Tags

Must-read

Spinely, přehlížená krása, která se dostává do popředí

Odborník by spinel popsal nejlépe tak, že se jedná o krychlový minerál náležející do skupiny spinelidů. My ostatní se necháme okouzlit hlavně četnými barevnými...

Podle čeho vybírat kancelářskou židli, abyste s ní byli plně spokojeni?

Také jste se ocitli v situaci, kdy trávíte díky home office spoustu pracovního času doma u PC? Tak to by vám neměla chybět dvojice –...

Utište své bolavé svaly s hořčíkovým olejem nejvyšší kvality

Kdo z nás by neznal bolest svalů? Alespoň tu a tam se s ní setká každý z nás. Někdy své svaly namůžeme při sportu, jindy při práci,...
spot_img

Recent articles

More like this